پرتال مشاوره و آموزشي صنعت ساختمان:

  تبلیغات
مسابقه طراحی مبلمان و دکوراسیون ایرانی
طراحی برای همه
  آشنایی با دکوراسیون اسکاندیناوی
»دکوراسیون   »دکوراسیون عمومی   »آشنایی با دکوراسیون اسکاندیناوی   

دکوراسیون اسکاندیناوی

اسكانديناوي نام سبكي  است كه اگر از آن براي طراحي داخلي و چيدمان وسايل خانه خود استفاده كنيد دكوراسيون منزلتان از محبوبيت جهاني برخوردار مي شود. اين سبك بسيار معروف و زيبا است. دليل اصلي اين محبوبيت و ماندگاري اين سبك سادگي و كلاسيك بودن آن است. وسايل سبك اسكانديناويايي در هر فضا و در هر دكوراسيوني كه قرار بگيرند، آنجا را شيك و با شكوه مي كند.


سبك اسكانديناويايي از سال 1950 مطرح شد و رفته رفته با گذشت زمان جاي خود را در ميان سبك هاي مختلف باز كرد. امروزه اين سبك داراي طرفداران زيادي است. البته ناگفته نماند كه سبك اسكانديناوي اوليه به مرور زمان دستخوش تغييرات زيادي قرار گرفته است و سبك فعلي آن با آنچه در گذشته به اين نام شناخته مي شده متفاوت است؛ اما در كل ويژگي هايي كه سبب شد اين سبك روز به روز پيشرفت كند و بيشتر مورد توجه همگان واقع شود كاربردي بودن و در عين حال جذاب بودن آن است. وسايلي كه در سبك اسكانديناويايي مورد استفاده قرار مي گيرند، به زيبايي خود را با ديگر وسايل موجود در دكوراسيون تطبيق مي دهند و با بيشتر سبك هاي دكوراسيوني سازگارند و در هر دكوراسيوني به زيبايي نمايان مي شوند.
 
 
وسايلي كه در سبك اسكانديناويايي مورد استفاده قرار مي گيرند اغلب از چوب طبيعي درختان از قبيل چوب درخت ساج، كاج، و چنار ساخته مي شوند. از جمله مواد ديگري كه در ساخت وسايل سبك اسكانديناويايي مورد استفاده قرار مي گيرند عبارتند از: آلومينوم، شيشه، كروم و استيل. همانطور كه مي بينيد تمام موارد نام برده ارزان بوده و به راحتي قابل دسترس هستند.

 
 
در دوره اي كه اين سبك در شهرهاي اسكانديناوي ظهور كرد، يك تحول اجتماعي بسيار مهم و بزرگ در حال وقوع بود. در آن زمان براي كم كردن فاصله طبقاتي ميان افراد فقير و ثروتمند اقداماتي صورت گرفته بود و تصميم گرفته شده بود كه فقر در كشور كاهش داده شود. شايد به همين دليل است كه اين سبك داراي ساختاري ساده و  بي تكلف است. به نوعي مي توان گفت اين سبك به خوبي تداعي كننده شرايط اجتماعي آن دوره در كشورهاي اسكانديناوي است.
 

 
شما نيز اگر طرفدار جلوه اي كلاسيك و شيك براي دكوراسيون خانه خود هستيد، مي توانيد تنها با قرار دادن يك صندلي يا ميز اسكانديناويايي جلوه اي از اين سبك را در خانه خود ايجاد كنيد.

 
 
    
گردآوری:ایراندخت پازوکی
  بنر ها
رایا وب
پرتال مشاوره آرک نیوز
  ورود
  همکاران
خانه طراحی کارستان
 خانه طراحی کارستان
- - - - - - - - - - - - - -
ماهنامه تهویه و تاسیسات
 ماهنامه تهویه و تاسیسات
  ثبت نام خبرنامه مسابقات
عضویت در خبرنامه مسابقات
  حامیان مسابقات آرک نیوز
خانه طراحی کارستان
آکادمی تخصصی معماری
مرکز معماری ایرن