پرتال مشاوره و آموزشي صنعت ساختمان:

  تبلیغات
مسابقه طراحی مبلمان و دکوراسیون ایرانی
طراحی برای همه
  منزل خود را بهاری کنیم!
»دکوراسیون   »منزل   »ایده های خانگی   »منزل خود را بهاری کنیم!   

منزل خود را بهاری کنیم!بهار، فصل زنده شدن طبیعت در راه است. بهاری که با آمدنش شادابی می‌دهد و تازگی می‌بخشد.رسم ما ایرانیان برای استقبال از این فصل زیبا، خانه‌تکانی و نظافت همه وسایل و لوازم خانه است.اما در نظر داشته باشید که پاکیزگی تنها بخشی از آماده سازی خانه برای استقبال از بهار است.با نزدیک شدن به فصل بهار زمان آن رسیده است تا همه بافت‌هایی را که حس گرما به فضا می‌بخشند بردارید و به جای آن‌ها بافت‌های نرم،لطیف و خنک به کاربرید. برای نمونه به جای کوسن های بافتنی و پوستی از کوسن های ابریشمی با طرح گل و گیاه استفاده کنید.


***برای رنگ‌های دکوراسیون بهاری خانه از طبیعت بهاری الهام بگیرید و از رنگ هر گونه میوه و گیاه بهاری در داخل خانه خود، بالکن و باغچه
استفاده کنید.


***اگر بشود بهتر است در فصل بهار از مبلمان و وسایل بهاری در خانه
خود استفاده کنید. اگر در زمستان از مبلمان سنگین با کنده‌کاری‌ها و پیچیدگی‌های زیاد استفاده می‌کردید، بهتر است در فصل بهار آن‌ها را با مبلمانی ساده و مدرن با خطوطی صاف و ساده تعویض کنید. البته همه این تغییرها بستگی به سلیقه و تمایل افراد دارد.


***بهار جلوه خود را به پنجره‌ها نیز می‌دهد. در فصل بهار از پرده‌ها یا
شیدهای سبک و لطیف استفاده کنید. می‌توانید از پارچه‌های سبک و رنگارنگ که رنگ‌های روشن و شاد دارند برای پرده بهره گیرید.


***همه اکسسوری ها با رنگ‌های تیره و مات مانند مجسمه‌های برنزی،
چوبی، شاخه‌ها و گل‌های خشک را بردارید و مجسمه‌ها، شمعدان‌ها و اکسسوری های براق با رنگ‌های روشن و شاد و شاخه‌های سبز مانند بامبو را جایگزین کنید.


***تابلو یکی از بزار تأثیرگذار بر دکوراسیون است که در صورت امکان بهتر است بنا به
فصل تغییر کند.پیشنهاد ما برای زمستان تابلوهایی با رنگ‌های گرم، تیره و خنثی مانند انواع قهوه‌ای، خاکستری، سفید یا تیره بود. اکنون بهتر آن است که تابلوهایی با رنگ‌های شاد، زنده، بهاری و هماهنگ با سایر مبلمان به کاربرید.


***اگر در زمستان از شمع‌های طرح درخت
و میوه کاج، طرح تنه درختی یا شمع‌هایی با رنگ‌های سبز تیره، نارنجی و قرمز استفاده کرده‌اید، اکنون آن‌ها را بردارید و شمع‌های طرح بهاری مثل گل یا شمع‌هایی با رنگ‌های شاد ( متناسب با رنگ دکوراسیون) به کاربرید.

  بنر ها
رایا وب
پرتال مشاوره آرک نیوز
  ورود
  همکاران
خانه طراحی کارستان
 خانه طراحی کارستان
- - - - - - - - - - - - - -
ماهنامه تهویه و تاسیسات
 ماهنامه تهویه و تاسیسات
  ثبت نام خبرنامه مسابقات
عضویت در خبرنامه مسابقات
  حامیان مسابقات آرک نیوز
خانه طراحی کارستان
آکادمی تخصصی معماری
مرکز معماری ایرن