پرتال مشاوره و آموزشي صنعت ساختمان:

  تبلیغات
مسابقه طراحی مبلمان و دکوراسیون ایرانی
طراحی برای همه
  خصوصیات پارکت های مدرن
»دکوراسیون   »مواد و مصالح دکوراتیو   »کف پوشها   »خصوصیات پارکت های مدرن   

خصوصيات پاركت های مدرن

اين پاركت ها معمولا از چهار يا پنج لايه اصلي تشكيل يافته اند كه مدل پنج لايه آن مدرن ترين مدل آن ميباشد.به ترتيب از لايه رويي شامل موارد زير مي باشند:

1.لايه محافظ كه از تركيبات نفتي مي باشد كه سخت ، مقاوم و شفاف ميباشد و به عنوان لايه رويي و محافظ در برابر حرارت ، رطوبت، ضربه، سايش و ... مي باشد.

2.لايه نازك با ضخامت تقريبي يك ميليمتر كه از جنس روكش طبيعي چوب درختان مي باشد.روكشهاي مورد استفاده در اين پاركتها، حساسيت و دقت پاركتهاي ماسيو را از لحاظ وزن مخصوص ، مقاومت و غيره را نياز ندارند،زيرا وظيفه اصلي آن تزئين و زيبايي مي باشد ومعمولا از روكشهاي بلوط، گردو، راش، ملچ، سنجد، گلابي ،گيلاس و ... استفاده مي شود.

3.لايه  HDF ((Hard Density Fiber و يا لمينت  ، اشباع شده به وسيله رزين هاي ضد آب مي باشد كه به آن استرت(Stretch) ميگويند.

4.لايه متعادل كننده كه حد فاصل ميان ورق لمينت با كف زمين مي باشد كه معمولا وظيفه ايجاد تعادل و همچنين جذب رطوبت و جلو گيري از نفوذ آن به لايه هاي داخلي را به عهده دارد.

5.اين لايه فقط در مدلهاي جديد وجود دارد و متشكل از يك لايه فوم مي باشد كه نياز به نصب فوم پيش از نصب را رفع مي نمايد. قابل ذكر است كه فومهاي موجود در بازار به هيچ وجه قابل مقايسه با فوم به كار رفته در كف اين پاركتها نميباشد و داراي كيفيتي عالي مي باشند.
ضخامت پاركت ها (بدون فوم )معمولا در دو اندازه 7 ،8 و9 ميليمتري به بازار عرضه مي شوند.

مرغوب ترين جنس پاركت توسط كشورهاي سوئيس و آلمان توليد مي شوند كه جديدترين استانداردهاي مورد نياز پاركت در آنها رعايت مي شود.براي نمونه مي توان به توليدات شركت Summer آلمان اشاره نمود.

نصب پاركت هاي مدرن بسيار سريع ، ساده و كم خرج مي باشد. براي مثال نصب اين پاركتها در يك فضا با مساحت 50 متر مربع در كمتر از يك روز(دو شيفت كاري) به اتمام مي رسد، در حالي كه در پاركتهاي ماسيو اين زمان شايد از يك هفته بيشتر شود .

نكته جالب توجه اين است كه به دليل استفاده از اتصالهاي مناسب ، پاركتهاي جديد را مي توان در صورت لزوم از يك جا جمع نموده و در مكان ديگر نصب نمود.

 
  بنر ها
رایا وب
پرتال مشاوره آرک نیوز
  ورود
  همکاران
خانه طراحی کارستان
 خانه طراحی کارستان
- - - - - - - - - - - - - -
ماهنامه تهویه و تاسیسات
 ماهنامه تهویه و تاسیسات
  ثبت نام خبرنامه مسابقات
عضویت در خبرنامه مسابقات
  حامیان مسابقات آرک نیوز
خانه طراحی کارستان
آکادمی تخصصی معماری
مرکز معماری ایرن